„Luženský“ vrah dostal šestnáct let

PRAHA/LUŽNÁ. V úterý 30. prosince padl u krajského soudu v Praze rozsudek v případu vraždy devětadvacetiletého Zdeňka Matějce z Lužné, kterého koncem května zastřelil sedmatřicetiletý Martin Seidl z Kadaně, když ho mladý řidič kamiónu přistihl při krádeži nafty. Vrah by měl jít za mříže na šestnáct let.

Martin Seidl byl před vraždou několikrát odsouzen pro majetkovou trestnou činnost a strávil určitý čas ve vězení. Po spáchání otřesného činu na luženské návsi ho policie dopadla během několika následujících hodin, k čemuž výrazně napomohly výpovědi svědků. Zločin se stal 29. května krátce po třetí hodině ranní. Seidl si vyhlédl kamión zaparkovaný nedaleko kostela. Podezřelého člověka si však všiml některý ze sousedů a majiteli zatelefonoval. Zdeněk Matějc okamžitě vyrazil ke kamiónu, kde zloděje nafty načapal. Ten však na něj namířil zbraň a šestkrát vystřelil, většina střel mířila na krk a hlavu. Mladý Lužeňák zůstal ležet se smrtelným zraněním u kamiónu a vrah uprchl ve svém autě. Právě auto nakonec kriminalisty k pachateli dovedlo.

Podle odborných posudků znalců tehdy vrah střílel s jasným cílem svědka zlikvidovat. Tím jednoznačně splnil podmínky pro udělení výjimečného trestu. „Společenská nebezpečnost takového činu je značná. I když se pachatel v minulosti neprojevoval agresivně, možnost převýchovy je spíš podprůměrná,“ odůvodnila rozsudek předsedkyně senátu Oldřiška Rysová.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.