Lípy nepřežily vichřici

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Dvě lípy v Nádražní ulici nepřežily předminulý víkend větrnou smršť a zřítily se. Jedna padla na zahradu rodinného domu, druhá na nezastavěný pozemek. Škody, které vznikly, tak byly naštěstí zanedbatelné.

"Oba stromy byly zařazeny ve znaleckém posudku dendrologa a zahradního architekta Raka, který si nechalo město zpracovat, do kategorie neperspektivních stromů. Některým občanům se to tenkrát nezdálo, ale realita ukázala, že odborník měl pravdu," konstatoval starosta města Jakub Kleindienst a podotkl, že by těmto věčným kritikům a tzv. pseudoekologům přál, aby si padlé stromy prohlédli.

"Lípy byly značně narušené. Načaté byly nejen středy stromů a některé silné větve, ale zetlelé jsou i kořeny. Obě padlé lípy rostly těsně u vozovky a jak vidno, dlouhodobé vlivy solení a zplodiny z projíždějících aut na kdysi frekventované silnici se na nich podepsaly. Ještě štěstí, že se nikomu nic nestalo," doplnil místostarosta Jaroslav Hlína.

Obdobné nebezpečí představují přerostlé a poškozené topoly stojící mezi Plusem a Rakovnickým sídlištěm.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.