Lékař pro Křivoklátsko

KŘIVOKLÁT. Jak jsme již na stránkách našeho listu informovali, ocitlo se počínaje 1. lednem 2007 na dvanáct set pacientů jednoho z křivoklátských obvodů bez "svého" lékaře, poté, co MUDr. Lenka Charvátová ukončila 31. 12. 2006 svoji praxi a přešla na jiné pracoviště mimo obec.

I když své rozhodnutí oznámila již v srpnu loňského roku, nepodařilo se za ni sehnat do konce prosince žádnou náhradu, byť se snažila ona sama i někteří starostové obcí, jejichž obyvatel se odchod praktické lékařky dotkl. "Vůbec nám nepomohla rakovnická VZP, která pouze splnila svoji formální povinnost, kterou jí ukládá zákon, a vypsala výběrové řízení na nového praktického lékaře do Křivoklátu. Poté, co se nikdo vhodný nepřihlásil, a ředitel Pátek nám oznámil, že vypíše další výběrové řízení, bylo jasné, že si budeme muset pomoci sami," sděluje trpkou zkušenost starosta obce Roztoky Ing. Vladimír Melč. Spolu s některými dalšími starosty oslovili svého "kolegu" MUDr. Františka Šimka, nového starostu obce Nezabudice, a požádali ho o pomoc. Do jednání vstřícně vstoupila i odcházející MUDr. Charvátová a nabídla svoji ordinaci. Také obec Roztoky je ochotna poskytnout ordinaci v budově své školy.

"Zdá se, že jsme se s panem doktorem Šimkem dohodli. Nyní už zbývá dořešit jen několik formalit a zastřešení lékaře rakovnickou nemocnicí. Pokud vše dobře dopadne, nejpozději od února by mohl MUDr. Šimek začít ordinovat," informoval starosta Melč minulý týden. "Ano, se starosty i s doktorem Šimkem jsme v podstatě dohodnuti. Samozřejmě, že pomůžeme, ale s výhradou, že nemocnice nemůže na jeho praxi doplácet, to musí případně garantovat obce," uvedl ředitel NsP Rakovník Ing. Michal Stehlík. Také on potvrdil, že celá záležitost by mohla být dotažena do úspěšného závěru do konce měsíce ledna.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.