Kvůli šesti metrům bourat novostavbu?

RAKOVNÍK (ps). Již podruhé se na jednání zastupitelstva objeví problematický případ výstavby domu u Hluboké studny. Investorem je rakovnický podnikatel Ing. Milan Krameš, který v úzké uličce starého židovského města staví obytný dům s drobnou provozovnou služeb.

"Ten problém začal už někdy v roce 1993. Tehdy jsme si nechali zpracovat projekt ke stavebnímu povolení. Jak se až nyní zjistilo, obsahoval chybu a situoval budovu tak, že zasáhla o 60 cm do pozemku města. Další renonc nastal shodou okolností při vlastní realizaci, když betonářská firma v podstatě obrátila tloušťku zdiva a posunula základy o dalších 40 cm. v době realizace si nedopatření nikdo nevšiml. Problém se provalil až teprve v rámci prací na digitální mapě města, kdy byla hrubá stavba zaměřena a porovnána s pozemkovou mapou," vysvětluje problém Milan Krameš. Aby věc uvedl do pořádku, obrátil se stavebník na městské zastupitelstvo s žádostí o odprodej osmi metrů omylem zastavěné parcely. Zastupitelstvo napoprvé návrh zamítlo a nyní se bude případem zabývat podruhé. "Na úřední desce byl vyměřen záměr s cenou 5 000 Kč za metr, já nabízím 5 500 Kč," dodává Krameš. Pokud zastupitelstvo zastavený pozemek neprodá, měl by stavebník stavbu de facto odstranit. "Osobně ještě nevím, jak budu hlasovat. Ale je mi jasné, že donutit soudní cestou stavebníka, aby uboural část stavby v hodnotě přes 1,5 miliónu korun, bude asi velmi složité. Je pravdou, že v místě došlo k zúžení vozovky, ale nákladní automobil ulicí projede, to samé platí i o požární technice. Vyšší cenu za pozemek chápu jako sankci za pochybení. Na druhou stranu vidím chybu i na straně stavebního úřadu, který měl věc podchytit už v počáteční fázi," uznává místostarosta Luděk Štíbr.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.