Kraj prostaví v Rakovníku dalších 20 milionů, opraví se i dva mosty

Kuštova bez kamionů

RAKOVNÍK. Převážnou část loňského roku byl Rakovník sužován sérií nepříjemných objížděk. Na jejím konci byla převážná část hlavních tahů oblečena do nového asfaltu. Letos čeká dopravu ve městě další prověrka. Během šesti měsíců se budou městem proplétat vozidla objíždějící Kuštovu ulici. Právě sem hodlá krajský úřad investovat více jak 20 milionů korun.

S investicí je spojena mimo jiné i rekonstrukce mostu přes Černý potok u ZZN. A právě tato akce je pro další dopravní situaci ve městě zcela klíčová. Jakmile bude zvýšena jeho nosnost, začne město využívat pro nákladní dopravu obchvatu B 2 a provoz kamionů z Kuštovy ulice definitivně zmizí.

Jednu z největších investičních akcí letošního roku financuje Středočeský kraj částkou 20,573.788 Kč, město Rakovník přidá ze svého rozpočtu 2,335.583 korun na opravu chodníků. Stavba bude rozdělena do čtyř etap a zahrnuje opravy dvou mostů. Na rekonstrukci mostu v Ottově ulici na Váze přes Rakovnický potok padne zhruba 5 milionů korun, v Kuštově ulici na přemostění potoka přes Černý potok další 3 miliony. Zakázku získala ve výběrovém řízení vypsaném krajským úřadem rakovnická firma Froněk s.r.o. Stavba je členěna do čtyř úseků. První od křižovatky s Ottovou ulicí až k přejezdu trati Rakovník - Louny. Druhý začíná přejezdem tratí Rakovník - Mladotice a Rakovník - Bečov nad Teplou a končí přejezdem vlečky do areálu ZZN. Úsek zahrnuje i rekonstrukci mostu přes Černý potok. Čtvrtý úsek spočívá v rekonstrukci mostu přes Rakovnický potok. K rekonstrukci úseků 1, 2 a 4 již bylo vydáno stavební povolení a práce budou zahájeny poslední týden v lednu, kdy bude staticky zajištěn most přes Černý potok. Rekonstrukce všech úseků má být dokončena do 30. července 2004.

Organizačně náročnou akci provází i poměrně složitý režim uzavírek. Ten je rozdělen opět na čtyři etapy. V 1. etapě v termínu od 2. února do 4. dubna bude Kuštova ulice uzavřena od křižovatky s ulicí Ottova ke křižovatce s ulicí gen. Kholla. Vozidla do 3,5 tuny budou směrována v obou směrech ulicemi Gen. Kholla, po Nábřeží T. G. M. a ulicí Ottovou. Nad 3,5 tuny pojedou vozidla z Kuštovy ulice přes most u ZZN na trasu obchvatu a přes kruhový objezd ulicí Plzeňskou a Na sekyře zpět do Ottovy.

Druhá etapa vypukne 5. dubna a má trvat do 2. května. V tomto období bude uzavřen úsek od křižovatky s ulicí Gen. Kholla po železniční přejezd. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede přes kruhový objezd. Ve třetí etapě od 3. do 30. května se bude opravovat most "na Váze". Vozidla do 3,5 tun budou úsek objíždět z ulice Na Sekyře do Nádražní přes Prokopovu zpět do Ottovy. Nad 3,5 tuny ze Sekyry Plzeňskou ulicí na kruhový objezd a po obchvatu přes most u ZZN do ulice Kuštovy a Ottovy. A konečně 4. etapa bude vyznačena od 31. května do 1. srpna. Uzavřen bude most u ZZN. Objízdná trasa v obou směrech povede na trasu obchvatu, kruhový objezd, ulicí Plzeňská, Na Sekyře, Ottovou a Kuštovou.

V současné době se jedná o 3. etapě, která byla odložena kvůli nedořešeným pozemkům. Jde o spojnici od mostu u ZZN k obchvatu, která má zatím pouze provizorní šíři 4,5 metru a čeká ji rozšíření. Podle Milana Kotála je reálné, aby kraj investici dokončil ještě v letošním roce, nejpozději v roce příštím.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.