Kruhový objezd opravila Skanska

RAKOVNÍK. Nejčastějším tématem telefonických dotazů a připomínek byla v rámci minulého týdne oprava kruhového objezdu v Plzeňské ulici. Na první pohled nepatrná zakázka si totiž vyžádala dvoutýdenní uzávěrku, při níž musela vozidla směřující do Rakovníka ve směru od Pavlíkova zajíždět až do Lubné. Objížďka navíc přímo provokovala tím, že projíždějícím řidičům poskytovala vyhlídku na vlastní průběh stavby, kde se většinou na první pohled vůbec nic nedělo. Jak nám vysvětlil Luděk Jirka ze Středočeské správy a údržby silnic, vše mělo své technologické důvody.

Oprava kruhového objezdu začala v našich novinách poněkud nešťastně, když nám vedoucí odboru dopravy František Fröhlich po nástupu z dovolené sdělil, vzhledem k opravě dlažby bude od pondělí na dobu 14 dnů omezen provoz v Plzeňské ulici. Silnice nebude po dobu prací uzavřena a vjezd bude řízen semafory. O nucených okružních jízdách Lubnou nepadla ani zmínka. Vzhledem k tomu, že opraveno bylo jen několik řad dlažebních kostek zhruba na polovině kruhového objezdu, zajímali jsme se, zda bylo bezpodmínečně nutné uzavírat silnici na dva týdny. K tomu nám Luděk Jirka podal následující vysvětlení: Vzhledem k tomu, že okruh má vůči dopravní zátěži, které je vystavován, malý průměr, kostky, které jsou po jeho vnitřním obvodu, se časem uvolňovaly. Proto bylo potřeba je vyjmout, znovu uložit do betonového lože a opatřit obrubníky. To samo o sobě trvalo delší dobu kvůli zrání betonu. Část vozovky, přiléhající ke kostkám, pak byla ještě tzv. zabalena. Kvalitu prací, která je na první pohled přinejmenším velmi diskutabilní, nemohl Luděk Jirka v pondělí ráno nijak komentovat, neboť SÚS v té době ještě zakázku nepřevzala. Prozradil nám jen tolik, že zakázku zajišťovala firma Skanska.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.