“Kruhák„ opraví v záruce

RAKOVNÍK (ps). v souvislosti s opravou kruhového objezdu na Pražské, jehož objížďka bude až do 28. srpna komplikovat provoz ve městě, se nabízí řada otázek. z jakého důvodu se kruhová křižovatka tak brzy od dokončení opravuje, kdo práce platí a proč trvají dva týdny, jsme se zeptali vedoucího oddělení výstavby a investic Milana Kotála.

"Jednak musím zdůraznit, že rekonstrukce Pražské ulice byla krajskou zakázkou, která nijak nezatížila městský rozpočet. Stejně tak je tomu s nynějším opravou, kterou navíc hradí jako záruční opravu firma Skanska. Problém nastal v nosnosti betonového podloží. Kruhový objezd, který se budoval v roce 2002, je trochu nakloněn, a to se při průjezdu těžkých vozidel ve směru od Prahy ukázalo jako problém. Namísto 20 cm betonového podkladu se teď položí základ 40 cm a také dlažební kostky přijdou do betonu. Dvou týdenní lhůta je dána zráním betonu, který potřebuje minimálně 14 dnů," vysvětlil Milan Kotál.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.