Krok zpět, nebo vše pro občana?

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). V zápisech z jednání rady a ze zastupitelstva plánuje vedení radnice jisté změny, které opozice nazývá bolševickými manýry. Starosta Roček v tom naopak vidí usnadnění orientace v zápisech pro občany.

"Je to krok zpět," říká Pavel Kotyk. "Rozesílat v dnešní době zápisy z jednání v okleštěné podobě a plné znění z jednání zastupitelstva mít k dispozici v tištěné podobě pouze na městském úřadě, je neskutečné. Například já, vzhledem k tomu, že dojíždím do zaměstnání, nemám šanci se dostat na radnici v pracovní době."

V zápisech z jednání z rady města a ze zastupitelstva se dostanou na veřejnost věci, které byly součástí usnesení. To, co nebylo ke schválení a co se probíralo, zůstane mimo tzv. Zápis určený k rozeslání. "Jde o to, aby se ven dostalo to nosné a významné, aby se zpráva nezaplevelila tím nepodružným. Kdokoliv si bude chtít zápis za zastupitelstva přečíst, má možnost na radnici," vysvětluje starosta Miroslav Roček.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.