Kritiku vnímají
jako nespravedlivou

RAKOVNÍK. Vedení města Rakovníka se cítí poškozeno vyjádřením ředitele nemocnice Ing. Michala Stehlíka v minulém čísle Raportu.

Stehlík poznamenal, že na rozdíl od jiných měst nebylo v Rakovníku kvůli krajské koncepci zdravotnictví svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva, a kritizoval slabé lobování za zachování rakovnické nemocnice. Výsledkem je fakt, že v rámci středočeské koncepce zdravotnictví nebyla místní nemocnice zařazena mezi tzv. nepostradatelná zařízení. "Necítili jsme potřebu zasedání svolávat. Navíc vedení nemocnice má přímo v zastupitelstvu svého zástupce v osobě MUDr. Semerádta. Ani on s takovou iniciativou nepřišel. Středočeská koncepce je stále otevřeným materiálem, který nepřináší žádné konkrétní změny. My jsme navíc k materiálu zaslali několik výhrad, které byly akceptovány. Např. zrušit limitující počet porodů pro zachování porodnického oddělení," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. "Kvůli nemocnici jsme vedli celou řadu jednání, jak na úrovni kraje tak na krajské úrovni ODS. Některá dokonce ještě v době, než se stal Ing. Stehlík ředitelem nemocnice," pokračuje v argumentaci místostarosta Luděk Štíbr. "Od začátku nesouhlasíme s tím, aby byly jednotlivé nemocnice v rámci transformace členěny podle důležitosti nebo významu, ale chceme, aby měly všechny stejné výchozí podmínky. Zdůrazňujeme, že náš region nemocnici potřebuje ve stávajícím rozsahu a že jsme ochotni v případě ohrožení její existence pomoci. Stejně tak jako obce našeho okresu kdysi nenechaly padnout dopravní obslužnost, jsme schopni se na Svazku měst a obcí Rakovnicka dohodnout i na případné podpoře těch oddělení nemocnice, která by byla pro kraj ekonomicky nerentabilní," míní Štíbr a dodává, že kritiku města ze strany nemocnice vnímá jako velmi nespravedlivou.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.