Autosalon přilákal opět tisíce lidí, největším magnetem soutěž Miss

Kráskou roku Pazderová

RAKOVNÍK. Již podvanácté spojily své síly firmy Raport a Autostop k uspořádání dvoudenní regionální výstavy automobilů. Poprvé akci doprovodily soutěží Miss Autosalon a právě tato inovace vzbudila mezi návštěvníky největší pozornost. Akci během posvícenského víkendu navštívily tisíce lidí všech věkových kategorií. Slavnostního dekorování missek se zúčastnil i hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

Proměna zimního stadionu ve výstaviště započala už ve čtvrtek a během pátku pak vystavovatelé z okresů Kladno, Rakovník a Plzeň začali s navážením exponátů. Obsazena byla jak plocha „kluziště“, tak i dvůr a veškeré přilehlé prostory v okolí stadionu. K vidění byly nejen osobní a nákladní vozidla, ale zásluhou řevničovské firmy Motosam vůbec poprvé ve větším počtu také motocykly a čtyřkolky.

V doprovodném programu zaujalo v sobotu dopoledne odhalení živé sochy neznámého automechanika, kterou bravurním způsobem ztvárnil do bronzova nalíčený a nastříkaný herec DS Tyl Ondřej Lemon. Ve dvoře stadionu sklízeli ovace nejprve kapely a interpreti z rakovnické ZUŠ, které po poledni vystřídal Brass Band a ve finále pak parní válec skupiny Laura a její tygři. V neděli si přišli na své milovníci country, které potěšil rakovnický rodák a hráč na banjo Sláva Cón s kapelou VHS Rebel. Publikum pak mohlo obdivovat také sehranost a repertoár velkého orchestru ZUŠ Třemošná a po něm už hlavní hvězdu Autosalonu Michala Hrůzu a Kapelu Hrůzy.

Nemenší pozornosti se těšila všechny tři finálová vystoupení šestice finalistek soutěže Miss Autosalon. Ve 13 hodin to byla promenáda v plavkách, od 14 hodin volné disciplíny a krátce po 16. hodině defilé ve společenských šatech a následné vyhlášení výsledků. Devítičlenná porota složená z vystavovatelů pod vedením náměstka hejtmana Viléma Žáka ocenila jako II. vícemiss Denisu Novotnou, šerpa s titulem I. vícemiss přibyla na hruď Šárky Stříbrské a korunku pro Miss Autosalon 2008 mohl hejtman Petr Bendl vložit na hlavu Petře Pazderové. Titul Miss Sympatie přiřkli návštěvníci hlasující pomocí SMS Magdě Hendrychové.

Ve finále autosalonu byly vylosovány ústřižky vstupenek. Na majitele vstupenky s číslem 001908 čeká ve firmě Autostop motocykl, návštěvník se vstupenkou číslo 002151 si může přijít vyzvednout poukaz na dvě letenky do evropských destinací věnované společností Letuška.cz a konečně na držitele vstupenky číslo 001584 čeká navigační jednotka.

Výhercem dětské výtvarné soutěže se stala Michaela Štíbrová z Rakovníka, která získává jízdní kolo. Více příště.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.