Zdravotnický náměstek málem skončil v nemocnici

Krajští radní
projeli okres na kolech

OKRES. Zcela zvláštní peloton projížděl v pondělí napříč okresem Rakovník. v bílých tričkách s krajskými vlaječkami se vydali po trase Čistá, Šípy Krakovec, Krakov, Slabce, Hřebečníky a Skryje krajský hejtman Petr Bendl v doprovodu radních Zbyňka Šorma (finance, kultura), Josefa Kantůrka (zdravotnictví) a dalších pracovníků úřadu. Cílem cesty bylo poznat blíže okres Rakovník a setkat se s některými starosty.

Prvním cílem byl obecní úřad Čistá. Tam radní dorazili v doprovodných vozidlech už kolem 8. hodiny a po setkání s vedením obce nasedli na kola a vydali se směrem na Šípy a odtud dále na Krakovec. Po prohlídce hradu, kterou provázela debata s kastelánem a vedením obce, se pak oproti původnímu plánu vydali cyklisté také na Krakov. Před obecním úřadem už vartoval starosta Bořek Švarc, který na krajské radní vysypal celý balík obecních problémů. Radní přislíbili v rámci svých možností pomoc, dopili kávu a vyrazili směrem na Svinařov. Po cestě z kopce ke Zhoři se peloton málem rozloučil se zdravotnickým náměstkem Kantůrkem, kterému se v plné rychlosti uvolnilo přední kolo a cyklista si to nedobrovolně namířil do pole. Karambol se naštěstí obešel bez zranění a rakovnická nemocnice tak přišla o V.I.P. pacienta. Výprava přesně podle itineráře dorazila do Slabec. Tady byla po prohlídce zasedačky a obřadní místnosti nabídnuta dokonce pečená kachna, tu však radní s díky odmítli. Ne tak žádost o finanční podporu při oslavách 1000 let založení obce, která se chystá na příští rok. Zhruba ve 12,30 se výprava, s kterou se kvůli uzávěrce rozloučil i cyklistický zástupce Raportu, vydala směrem na Hřebečníky. Podrobnosti v příštím vydání.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.