Kraj by čekal osobní jednání

RAKOVNÍK. Mimořádné zastupitelstvo města Rakovníka adresovalo svým krajským kolegům žádost o bezplatný převod nebo symbolický pronájem rakovnické nemocnice. Materiál se snažilo odeslat tak, aby se dostal na jednání krajského zastupitelstva, které se konalo 31. ledna. Jak jsme však zjistili, věc projednána nebyla.

"Dopis jsme poslali zastupitelům a radě Středočeského kraje 29. ledna. Ale aby se materiál dostal do zastupitelstva, to jsme ovlivnit nemohli," sdělila tajemnice Eliška Holková. Žádost rakovnických zastupitelů tak zřejmě projedná až rada kraje, která se sejde tuto středu. "Žádnou oficiální žádost jsme od města neobdrželi (informace z 2. ledna, pozn. red.). Pokud nějaká existuje, očekával bych, že se zástupci města pokusí vyvolat její osobní projednání. Zatím běží výběrové řízení, které jsme vypsali. Pokud má město Rakovník o nemocnici zájem, mělo by se tendru zúčastnit. Uzávěrku jsme prodloužili do 15. března," uvedl na náš dotaz náměstek hejtmana Vilém Žák.

Co se týče účasti v soutěži, vedení města ji nevidí příliš reálně. "Podle mého názoru, se nemocnice koupit nedá. Je to nad naše možnosti. Zastavilo by to vývoj města na další dlouhé roky. Neměli bychom na opravy chodníků, na výstavbu jídelny a další věci," míní Jan Švácha. "Je to velmi zvláštní situace," doplňuje Luděk Štíbr. "Stát hází stále více svých povinností na obce. Nyní máme nést politickou odpovědnost i za další osud nemocnice, ačkoliv jde o zařízení kraje. Řešíme tu něco, co má řešit stát. Děláme si starosti, a stát je v pohodě, přitom zjevně nemá jasně definovanou zdravotní politiku. Na obranu kraje mohu říci, že tam, kde se nemocnice privatizovaly, nikde nedošlo k zániku nebo rušení nemocnic ani jejich částí. Pacienti i personál si to naopak pochvalují. Možná, že veškeré obavy jsou zbytečné," míní Štíbr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.