Koncepci zdravotnictví vzali na vědomí

PRAHA (bed). Zastupitelstvo kraje vzalo na svém středečním jednání na vědomí Koncepci zdravotnictví ve Středočeském kraji, kterou zpracoval krajský odbor zdravotnictví.

"Návrh koncepce přednesl zastupitelům náměstek hejtmana pro zdravotnictví Ing. Josef Kantůrek. Protože se hlavně ze strany sociálně demokratického klubu ozývaly ke koncepci připomínky, rozhodlo zastupitelstvo, že dokument pouze vezme na vědomí a postoupí ho ještě odborné veřejnosti a obcím III. stupně k připomínkám," komentoval středeční rozhodnutí krajského zastupitelstva radní Ing. Vilém Žák a dodal, že ČSSD původně chtěla projednávání koncepce z jednání zastupitelstva stáhnout. Termín odevzdání připomínek je do 9. března. "Dnes (23. 2. - pozn. autora) ODS svolává na kraj k této problematice jednání, kterého se zúčastní přední odborníci působící ve Středočeském kraji," dodal Vilém Žák.

"Zastupitelstvo kraje důrazně vyzvalo vládu ČR k urychlenému přijetí Koncepce zdravotnictví v republice a vytvoření legislativních podmínek pro možnost přechodu nemocnic z příspěvkových organizací i na neziskové organizace," doplnila radního Žáka mluvčí Středočeského kraje Helena Procházková.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.