Kolegu zmlátili do krve

RAKOVNÍK. Zaměstnanci jednoho z rakovnických průmyslových podniků v noci ze 14. na 15. července málem utloukli svého kolegu. Muž byl s vážným poraněním hlavy hospitalizován v rakovnické nemocnici.

"Jednalo se o cizí státní příslušníky. K fyzickému napadení jejich čtyřicetiletého spolupracovníka a spolubydlícího došlo na pracovišti v areálu firmy v průmyslové zóně a poté i na ubytovně," přibližuje René Černý, rakovnický policejní mluvčí. Útočníci se předvedli jako zbabělci. Na muže si troufli tři najednou. Policie však původně zadržela šestici mužů, teprve při výslechu se ukázalo, že tři kolegu mlátili a zbylá trojice přihlížela.

"Napadený skončil v rakovnické nemocnici, je hospitalizovaný na oddělení ARO s vážným poraněním hlavy. Motiv útoku je stále v šetření. Muž navíc nemusel útok vůbec přežít. K napadení totiž došlo v noci, těžce zraněného kolegu útočníci zamkli na pokoji a odnesli klíč. Muž měl jediné štěstí, že se ráno probudil a oknem volal o pomoc. Svědkové mu poté přivolali sanitu," popisuje událost René Černý.

Policistům se podařilo všechny pachatele pochytat do nedělního večera a umístit je do policejní cely. Tři z cizinců, kteří rvačce pouze přihlíželi, byli propuštěni, tři útočníci skončili ve vazbě. Muži ve věku 20, 30 a 28 let byli obviněni z trestného činu ublížení na zdraví a převezeni do ruzyňské vazební věznice. "Všichni pracovali v naší republice legálně," uzavírá mluvčí.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.