Starosta by na svém místě nejraději viděl PhDr. Miroslava Ročka

Kleindienst odchází z radnice

NOVÉ STRAŠECÍ. Příští týden bude posledním, kdy do novostrašeckého starostenského křesla usedne Jakub Kleindienst. Od 1. července je totiž zaměstnancem Středočeského krajského úřadu, kde v současné době pracuje jako specialista odboru regionálního rozvoje.

"Práce pro Středočeský kraj mě vždy bavila. Absolvoval jsem výběrové řízení na místo investičního technika odboru majetku a investic. Je to práce, kterou jsem mimo jiné dělal i na naší radnici. Jako starosta musím znát ekonomiku každého svého rozhodnutí, musím posoudit, jestli ta, či ona stavba nebo záměr není moc velký nebo naopak malý. Po dohodě s ředitelem Krajského úřadu jsem byl ale přeřazen na odbor regionálního rozvoje, kde mohu ještě lépe využít všech nabytých zkušeností. Beru to jako další výzvu ve své profesní kariéře," vysvětlil odcházející starosta události několika posledních dnů.

Jakub Kleindienst se stal nejvyšším představitelem města v listopadu roku 2002. Po krátké aklimatizaci se ihned pustil do radikálních změn. Začal zásadní obměnou vedoucích pracovníků na radnici i jinde. "Musel jsem najít schopné lidi, kteří se mnou budou naladěni na stejnou vlnu a budou ochotni naplno pracovat, což někteří bývalí zaměstnanci nechtěli akceptovat. Je logické, že tímto nepopulárním krokem jsem si nadělal spoustu nepřátel. Jinak to ale nešlo, stále bych se motal v začarovaném kruhu," pokračuje Kleindienst.

Podle jeho slov se za čtyři a půl roku podařilo chod města změnit zcela zásadním způsobem. "Byly nastartovány procesy, které umožňují jeho rozvoj prakticky ve všech směrech, takže můj nástupce bude mít na co navazovat. Už při svém druhém zvolení jsem řekl, že nebudu ve funkci déle než čtyři roky. Dlouho jsem současný krok zvažoval. Kdybych si nebyl jistý, že můj nástupce s koaličními partnery nebudou v započatém trendu pokračovat, určitě bych neodešel. Z dosud otištěných článků v celostátním tisku vyplynulo, jako bych svůj odchod skrýval před kolegy z rady. Není tomu tak. Všechny kroky, které dělám, jsem s kolegy konzultoval a v rámci koalice panuje naprostá shoda. Rada je rovněž detailně informována," tvrdí odstupující starosta a dodává: "Protože jako krajský úředník nemohu ze zákona vykonávat ani funkci starosty, ani zastupitele, odstoupím z obou těchto funkcí. Na uprázdněné místo zastupitele nastoupí náhradník, další v pořadí. Kdo to bude, zatím nevím." Připomínáme, že podle výsledků voleb je pořadí náhradníků na listině ODS Vladimír Kozel, Josef Možkovský a Martin Hrbek. O tom, kdo vystřídá Kleindiensta v zastupitelstvu i v křesle starosty, rozhodne jednání zastupitelstva města, které odstupující starosta svolal na úterý 31. července v 18 hodin do Novostrašeckého kulturního centra.

"Na místě starosty si dovedu představit PhDr. Miroslava Ročka, který má bohaté zkušenosti s prací v samosprávě i státní správě," vyslovuje svůj soukromý názor Jakub Kleindienst.

"O úmyslu odejít na krajský úřad se mi pan Kleindienst zmínil v době, kdy se pro tento krok rozhodoval. Na jeho dotaz, zda bych uvažoval o kandidatuře na post starosty, jsem mu odpověděl, že za klíčovou podmínku pro úspěch ve vedení města považuji podporu Místního sdružení ODS, pozitivní postoj koaličních partnerů a korektní přístup stěžejní části zastupitelstva ke spolupráci při řešení současných i perspektivních úkolů. Při splnění těchto podmínek a budu-li o to požádán, má smysl, abych kandidoval," uvedl PhDr. Roček.

Na názor k nečekané situaci na novostrašecké radnici jsme se zeptali jednoho z výrazných představitelů opozice - Dr. Ing. Pavla Kotyka (KDU-ČSL). "Již dříve jsem se vyjádřil, že pan Kleindienst nebyl a není vhodný starosta. Posledních několik měsíců mne jako zastupitele v mém názoru bohužel utvrdilo. Proto si myslím, že jeho odchod bude ku prospěchu města. ODS přeji šťastnější ruku při výběru nového kandidáta na starostu."

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.