Kdo zabil stromy na Střelnici?

RAKOVNÍK. Stejně jako nedávno v Novém Strašecí, pokouší se někdo zlikvidovat stromy v rakovnickém parku na Střelnici. Celkem dvanáct kmenů bylo poškozeno vrtákem o průměru 2 cm a do otvorů zřejmě nalita neznámá chemikálie. Stromy byly napadeny na soukromém pozemku Soni Grosseové, který byl po sáhodlouhých jednáních předmětem změny územního plánu ze zeleně na plochu pro bydlení.

Vyvrtané otvory objevili občané před dvěma týdny a věc ohlásili na městský úřad. "Odbor životního prostředí věc prověřil, nafotil a konstatoval, že poškození stromů je zřejmě staršího data, protože stromy už prosychají a některé ani nevykvetly," sdělil místostarosta Jan Švácha a dodal, že vedoucí odboru životního prostředí předala podnět policii. K situaci se pro týdeník Raport vyjádřila také majitelka pozemku Soňa Grosseová. "Před dvěma dny jsem se o tom dozvěděla od sousedů. Jsem po dvou operacích, takže jsem v posledních měsících téměř nevycházela z domu. Vůbec nechápu, co tím kdo sleduje," uvedla majitelka pozemku. Naši námitku, že určité podezření by mohlo směřovat právě k její rodině, vzhledem k vlastnictví pozemku a stavebnímu záměru, odmítla. "To vůbec není náš styl. Věci řešíme vždy zcela legálními cestami. V tomto případě nám to trvalo tři roky a nyní je vše vyřešené k naší spokojenosti, takže by bylo absurdní, kdybychom ničili zeleň, která navíc našemu stavebnímu záměru nijak nebrání," vysvětluje Grosseová.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.