11 kandidátů na senátora, z Rakovnicka Chládek, Renc, Hůlová, Bušek

Kdo nahradí Pelce?

RAKOVNÍK. Souběžně s krajskými volbami, které se uskuteční 17. a 18. října, proběhnou také volby do senátu. V nich se bude rozhodovat o tom, kdo na dalších šest let nahradí v horní komoře poslanecké sněmovny Miloslava Pelce z Nového Strašecí (ODS). Ve volebním obvodě číslo 6 Louny – Rakovník se bude o hlasy voličů ucházet rekordních 11 kandidátů. Z toho pouze čtyři jsou přímo z okresu Rakovník.

O kandidatuře člena rakovnického zastupitelstva za ČSSD Marcela Chládka se ví již několik měsíců. Právě on je vzhledem k vývoji volebních preferencí jedním z favoritů senátních voleb. O přízeň voličů svede zřejmě největší boj se starostou města Louny Janem Kernerem kandidujícím za ODS. „Takhle vysoký počet kandidátů mě překvapil. Jedenáct jmen, to je myslím úplně nejvíce v celé republice. Až to vypadá jako záměr rozmělnit hlasy mezi strany a kandidáty, kteří nemají šanci uspět,“ uvažuje Marcel Chládek.

Překvapivě se mezi kandidáty do senátu objevuje také starostka obce Krušovice Eva Hůlová. Ač v komunálních volbách kandidovala jako nezávislá za ODS, do senátních voleb vstupuje pod vlajkou koalice ČSNS 2005 – Strana zdravého rozumu. „S touto stranou jinak nemám nic společného, dostala jsem se pod její hlavičku přes kamaráda a kandiduji stejně jako v komunálních volbách jako nezávislá. Říkám si, proč to nezkusit. Senát by přece potřeboval trochu zdravého rozumu,“ řekla na dotaz Raportu starostka Krušovic.

Dalším zástupcem našeho regionu je oční optik Zdeněk Renc kandidující za Středočechy. „Nijak jsem o kandidaturu neusiloval, Středočeši mi nabídli tuto možnost a já ji přijal,“ řekl nám Renc doposud hájící barvy Unie Svobody.

Další povědomé jméno se skrývá pod hlavičkou Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků, kde se uchází o post senátora František Bušek z Nového Strašecí. Jak jsme zjistili, jedná se o pedagoga a dlouholetého kapelníka folklorního souboru Čtyřlístek.

Za KSČM kandiduje Václav Beneš, starosta Blatna u Podbořan. Za stranu Zelených Svatopluk Karásek – duchovní z Prahy. Za Severočechy.cz Miroslav Hylák, starosta města Postoloprty, za Sdružení nezávislých kandidátů Evropské demokraty Radovan Šabata, člen lounského zastupitelstva, za Nezávislé demokraty Jaromír Vápeník z Postoloprt. Toho mohli vidět nedávno občané Kněževsi jako moderátora a baviče na obecních slavnostech. Úplně neznámým jménem je Bohuslav Pichl za Stranu důstojného života, bývalý horník, dnes důchodce žijící v Plaňanech na Kolínsku.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.