Kdo kupuje pozemek?

RAKOVNÍK. Kolem výstavby marketu Tesco nad Lišanskou ulicí začíná být opět rušno. Části veřejnosti se nelíbí, že se místo jednoho objektu mají stavět dva a že pozemek nekupuje firma Qinn Invest, která nabídla v soutěži nejvyšší částku, ale firma De Iure, o níž původně město informovalo jako o firmě, která pouze vyřizuje územní rozhodnutí.

"Původně jsme si opravdu mysleli, že pozemek koupí Qinn Invest. Ale v kupní smlouvě je od počátku zakotvena možnost převést pozemek a všechna práva s ním související třetí osobě. Znění kupní smlouvy schválilo zastupitelstvo a firma práva využila. Obě firmy navíc zastupuje stejná osoba, proto jsme se o změně dozvěděli vlastně až při podpisu kupní smlouvy. Ale nehledal bych v tom žádné nesrovnalosti,"míní místostarosta Luděk Štíbr.

Další otazníky se vznášejí nad vlastní podobou nákupního centra. Vedle Tesca má totiž vyrůst další objekt o ploše 4 500 m2. V něm má být sedm provozoven se samostatnými vchody. Na jednu vychází před 600 metrů. To jsou podle názoru odborníků hodně velké prodejní plochy i na Prahu, natož na Rakovník. Další věc, kterou v současné době posuzuje stavební úřad, je vzdálenost stavby od budoucího obchvatu. Věc má být veřejně znovu projednána 27. června od 9 hodin na stavebním odboru.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.