Kauza Šípek se rozrůstá

RAKOVNÍK. Okresní soud pokračoval 20. května v projednávání kauzy bývalého starosty Karlovy Vsi Luboše Šípka. Ten si již odpykává tříletý trest kvůli podvodu, zneužití pravomoci veřejného činitele a zpronevěře, nicméně čelí dalším žalobám a policejnímu šetření. V úterý ho eskorta předvedla do jednací síně kvůli zpronevěře a podvodu ve stádiu pokusu, kterých se měl dopustit vůči Jiřímu Kopřivovi a nově též vůči Petru Ženíškovi.

Šípek měl od Kopřivy vylákat podvodně částku 4 milióny 73 tisíc Kč jako jistinu na zakázku od krajského úřadu, kterou pak měli společně získat. K žádné realizaci ale nedošlo. V průběhu soudního líčení navíc napadla další žaloba. Policie vypátrala, že Šípek ve snaze kompenzovat Kopřivovi dlužnou částku převedl na jeho osobu majetková práva k mechanizaci, která ale byla současně majetkem leasingové společnosti. O převodu práv sepsali 30. srpna 2006 smlouvu na úřadě v Rakovníku. Jednalo se o finišer v ceně 743 tisíc Kč, válec za 413 tisíc Kč, nákladní vozidlo Iveco v hodnotě 674 tisíc Kč a další mechanizaci. Stroje pak byly převedeny na jiné subjekty bez toho, že by Kopřiva mohl majetková práva uplatnit.

Dalším poškozeným je Petr Ženíšek. Také od něj si měl Šípek vypůjčit peníze oproti zástavě. I v tomto případě došlo později k převodu majetku na další subjekt, aniž mohla být zástava realizována.

Ve věci byli soudem vyslechnuti obžalovaný Luboš Śípek, svědkové Albrecht, znovu Jiří Kopřiva a bývalý Šípkův společník Karel Chudoba. Luboš Šípek na dotaz předsedy senátu uvedl, že je v současné době stíhám rakovnickou policií pro další trestný čin, dále pak policií Beroun, navíc byl obžalován Okresním soudem Beroun ve věci ztráty vozidla, které bylo předmětem leasingu. Vůbec nejzávažnější je ale případ, který šetří krajské ředitelství policie na Zbraslavi pro trestný čin podvodu se sazbou od 5 do 12 let. Hlavní líčení bylo odročeno na 10. června.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.