Kauza Prior zůstane kostlivcem

RAKOVNÍK. V řešení sporu města se Společenstvím vlastníků bytových jednotek Na Sekyře 2005 - 2011 (tzv. Prior) bude pokračovat zastupitelstvo, které vzejde z nadcházejících komunálních voleb. I když se na poslední městské schůzi poslanci Laňka a Borský snažili udělat za sporem definitivní tečku, své kolegy nepřesvědčili.

Znamená to, že pověstný kostlivec vypadne po podzimních volbách ze skříně i na další zastupitelstvo. Připomeňme, že společenství vlastníků se soudí o náhradu některých zpackaných stavebních úprav (zejména se jedná o špatné odizolování střechy) se kterými dům od města před lety koupili. Celá kauza se stává již značně nepřehlednou a po vstupu do soudního sporu stojí žalující vlastníky nemalé prostředky. Naděje společenství ve sporu uspět je přitom v nedohlednu. Na schůzi se jednalo o dvou návrzích. První měl neuznat nárok vlastníků na odškodnění a druhý rovněž neuznat nárok, ale přispět společenství na opravu střechy částkou ve výši 1 002 266 korun.

"Tato kauza je velmi nepříjemná, nejen proto, že už se táhne celým tímto zastupitelstvem, ale řešilo ji už zastupitelstvo minulé. Faktem je, že dům v pořádku není a nebyl. Je něco jiného, jestli lidé, kteří jej kupovali o tom věděli," řekl mimo jiné Václav Laňka. V názoru uzavřít případ vyplacením úhrady ve výši 1 002 266 korun jej podpořil i Jaroslav Borský.

Proti byl Luděk Štíbr a Hana Bendlová. "Tento případ mohl být uzavřen již před čtyřmi lety, kdy jsme nabízeli 800 tisíc. Proč si dnes máme sypat popel na hlavu jen proto, že si někdo myslel, že získá daleko víc," uvedla Bendlová.

Nakonec se postupně hlasovalo o obou návrzích, ale ani jeden neprošel. V závěru ještě poslanec Kubínek požádal tajemnici Holkovou, aby vyčíslila, kolik již město kauza stála na soudních výlohách a nechala částku zveřejnit v místním tisku.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.