Kamerový systém do listopadu

RAKOVNÍK. Na druhý pokus se podařilo přivést do finále výběrové řízení na dodavatele kamerového systému. Zakázku získala za cenu 1 870 000 Kč firma PKE ČR Praha. Systém má být zprovozněn v průběhu listopadu.

Ve druhém výběrovém řízení komise vybírala ze čtyř firem. "Požadovali jsme digitální přenos dat, a navíc bylo potřeba upřesnit stanoviště jednotlivých kamer. Proto jsme řízení zopakovali, což nakonec přineslo úsporu v řádu čtvrt miliónu," vysvětluje místostarosta Luděk Štíbr. v první etapě budou v Rakovníku instalovány čtyři stacionární a dvě otočné kamery. Dvě budou v Palackého ulici, další na budově školní jídelny a na rohu Poštovní ulice. Otočné kamery mají monitorovat křižovatky u Tylova divadla a Na Váze. Do systému se zapojí i dalších šest kamer, které budou instalovány v rámci rekonstrukce autobusového nádraží. "Chceme tak chránit nový mobiliář včetně digitálních ukazatelů časů odjezdů a také parkoviště na břehu potoka," uvedl Štíbr. Velín kamerového systému bude umístěn do služebny městské policie. Vedení města uvažuje, že posílí stavy strážníků až o tři osoby, které by systém obsluhovaly. "Nikdo další nebude mít k záznamům přístup. Výhledově se uvažuje, že by vzniklo jedno monitorovací místo také v objektu státní policie, bez možnosti ovládání systému. Občané, kteří mají okna v blízkosti kamer, se nemusí obávat zásahu do soukromí. Obslužný software umí na požádání rozostřit části obrazu, které by zasahovaly do soukromí osob," popisuje místostarosta. Na otázku, proč je většina kamer soustředěna na náměstí, když by se ve městě našla jistě i rizikovější místa, uvedl, že náměstí bylo vytipováno komisí. "Centrum města má vysokou historickou hodnotu, je zde řada památek, dochází tu k ničení laviček i dalšího mobiliáře, vánoční výzdoby a podobně. Navíc tak můžeme mít větší přehled o pohybu vozidel. s kamerami na periferiích města se počítá v dalších etapách," naznačuje Štíbr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.