Junek čestným občanem

KŘIVOKLÁT. Ve čtvrtek 4. prosince odpoledne proběhlo v Hotelu Sýkora každoroční setkání křivoklátských seniorů. Setkání mělo slavnostní úvod. „Rozhodli jsme se, že každým rokem udělíme jednomu ze zasloužilých seniorů čestné občanství a oceníme tak jeho celoživotní práci pro naši obec,“ uvedl místostarosta městyse Petr Tříska. Letošní volba zastupitelů padla na Lubomíra Junka, který 23 let působil na Křivoklátě jako kastelán hradu. Kromě toho byl aktivním kulturním pracovníkem, kronikářem a členem samosprávy. V současné době žije sedmasedmdesátiletý Lubomír Junek v Radotíně u Prahy.

Pozvání křivoklátských zastupitelů přijal a slavnostního aktu předání se osobně zúčastnil i se svým synem a dcerou. „Křivoklát je jen jeden a mám ho moc rád. Jsem šťastný, že jste na mě ani po tolika letech nezapomněli, a ocenění, kterého se mi dostalo, si nesmírně vážím,“ řekl pan Junek poté, co mu starosta Milan Naď a místostarosta Petr Tříska předali jmenovací dekret, plaketu a věcné dary.

Ve stejný podvečer ocenili zastupitelé i pány Jiřího Čecha a Josefa Skleničku, kteří desítky let vzorně pečovali o křivoklátský obecní vodovod, zřízený v 70. letech 19. století Fürstenberky.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.