Až do příštích voleb povede město dvojice Nejdl – Švácha

Jirátko nebude místostarostou

RAKOVNÍK. Na první pohled se může zdát, že vládnoucí koalice vyhověla hlasům opozice a do konce volebního období již nebude obsazovat pozici druhého místostarosty. Funkci uvolněnou po odchodu Luďka Štíbra, který se stal letos v únoru ředitelem rakovnického gymnázia, měl původně obsadit radní a bývalý ředitel téže školy Jan Jirátko. Těsně před plánovanou volbou však svoji kandidaturu stáhl.

První signály, že by se pondělní volba místostarosty nemusela konat, jsme zachytili poté, co Jan Švácha obsadil kancelář po Luďku Štíbrovi. „Právnička Ludvika Trešlová se vrátila z mateřské, takže jsme ji posadili do kanceláře místo tiskového mluvčího. Jan Polák tak dostal moji bývalou kancelář a mě dali sem,“ vysvětlil Jan Švácha. Za odpovědí na otázku, jestli to znamená, že druhý místostarosta volen nebude, nás ale odkázal na starostu. „To je věcí ODS,“ dodal.

Zdeněk Nejdl skutečně připustil, že žádné volby místostarosty v plánu nejsou. „Jan Jirátko mi minulý týden sdělil, že se o funkci ucházet nebude, a to hlavně z rodinných důvodů. A protože ODS v tuto chvíli nemá žádného jiného kandidáta, budu navrhovat, abychom do konce volebního období druhého místostarostu neobsazovali,“ sdělil Nejdl. Že tak vlastně vychází vstříc požadavku opozice a částečně i mění rozložení sil v zastupitelstvu a radě, si nijak nepřipouští. „I nadále trvám na názoru, že práce je na radnici tolik, že by tři uvolnění funkcionáři měli svoje opodstatnění. Ale v současné době nemáme vhodného kandidáta. Jak se situace vyvine po příštích volbách, je věc jiná a určitě bych to nepředjímal,“ uzavřel Nejdl.

A jak situaci vysvětluje sám Jan Jirátko? „Kandidatury jsem se vzdal z osobních důvodů. Někteří lidé vyvolávají nálady, ve kterých je těžké pracovat. Úkoly druhého místostarosty budou rozděleny mezi radní. Pan Volf se již ujal práce jednatele v ÚMK, další činnosti se rozdělí podle toho, jak uzná starosta za vhodné. Mně osobně by byla nejbližší oblast životního prostředí,“ řekl nám Jirátko. Na dotaz, zda se rozhodl i na základě výpadu Zuzany Novotné na posledním jednání zastupitelstva, kde připomněla jeho loňskou aféru, uvedl, že nikoliv. „Názory na moji kandidaturu byly rozdílné i v rámci místní organizace ODS, a jak už jsem řekl, největší váhu měly osobní důvody,“ uzavřel člen rady.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.