Jirátko „na pranýři“

RAKOVNÍK. Hned v úvodu veřejného zasedání městského zastupitelstva, které se sešlo v pondělí 7. dubna, musel radní Jan Jirátko odpovídat na velmi nepříjemné otázky z řad opozice i veřejnosti. Vůbec poprvé se tak veřejně přihlásil ke své kandidatuře na post uvolněného místostarosty.

V rámci schvalování programu starosta Zdeněk Nejdl uvedl, že uvažovaná volba druhého místostarosty se konat nebude, neboť kandidát se v této době nemůže uvolnit ze zaměstnání. Marcel Chládek chtěl slyšet konkrétní jméno i vyjádření dotyčné osoby. K tomu Jan Jirátko řekl, že o funkci místostarosty má zájem, ale další vývoj situace bude záležet na tom, zda bude mít zastupitelstvo zájem o jeho osobu. V současné době zatím nemůže opustit svoji práci, bude tak moci učinit až v červnu. Marcel Chládek pak uvedl, že pokud město vydrží půl roku bez druhého místostarosty, je zřejmé, že funkce je zbytečná, tudíž ji navrhuje zrušit.

Velmi ostrým otázkám pak musel čelit Jirátko také z řad veřejnosti. Zuzana Novotná nejprve podotkla, že má tři dcery, a tudíž se obává, aby Jan Jirátko, který je znám aférou, při níž zneužil pozice ředitele školy a choval se nevhodně vůči studentce, nezneužíval své pravomoci i jako místostarosta. „Mám obavu, že pokud budete zvolen, budete pokračovat ve zneužívání široké veřejnosti,“ řekla Novotná. Jirátko poděkoval za otázku a připomněl, že ve funkci ředitele působil 8 let a za jeho prací proto nelze vidět jen ono pochybení. „Z chyb se člověk musí poučit a víc je neopakovat,“ dodal radní. Na další otázku, zda si myslí, že je pro tuto funkci dostatčně důvěryhodnou osobou, uvedl, že ano. Volba druhého místostarosty tak byla odsunuta na červnové zasedání.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.