Jídelnu zdraží vykopávky

RAKOVNÍ (ps). Až na šedesát dnů odhaduje Archeologický ústav Akademie věd zajišťovací průzkum, který musí být proveden před zahájením výstavby školní jídelny vedle Finančního úřadu v Rakovníku. Náklady s ním spojené, jenž hradí Město Rakovník, by se včetně DPH mohly vyšplhat až k částce 6 miliónů korun.

"Zjišťovací průzkum, který již proběhl, naznačil, že by ve vrstvách hlubších než dva metry mohly objevit určité nálezy. My jsme povinni zajistit tzv. zajišťovací průzkum. Archeologové nám předepsali, jaké práce by měly být provedeny, a odhadli časovou i finanční náročnost. Přesná cena prací vyjde z výběrového řízení," vysvětluje vedoucí oddělení investic Milan Kotál. Vedení města uvažuje o tom, že vypíše na výstavbu jídelny jedno komplexní výběrové řízení, jehož součástí by byly i předepsané archeologické práce. "Rýsuje se možnost, že bychom na jídelnu přece jen mohli získat nějaké peníze od státu. Proto je výhodnější, aby byl průzkum zahrnut do celkové ceny," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.