Jídelnu postaví pražská firma

RAKOVNÍK. Poslední schůze městského zastupitelstva měla jediný úkol. Schválit dodavatele pro stavbu jídelny 1. ZŠ Rakovník. Po vzrušené debatě se jím nakonec stala pražská stavební akciovka Rekomont. Firmě město zaplatí 49 miliónů 560 tisíc korun.

Do výběrového řízení na stavbu se přihlásilo celkem šest firem, ale jediná rakovnická firma ISP byla pro formální nedostatky ze soutěže vyloučena. Hodnotící komise složená převážně z členů městské rady (Nejdl, Štíbr, Filip, Volf) a architekta Karla Zusky si jako hlavní kriterium vzala celkovou cenu díla.

Nabídky dvou kladenských a tří pražských firem byly vzácně vyrovnané a rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou činil 4 milióny. Komise se proto soustředila na kriterium smluvní pokuty za nesplnění díla. Vzhledem k tomu, že u třech firem byla nabízená pokuta shledána přemrštěnou a tudíž údajně nereálnou (400 tis. až 3 mil. korun), navrhla komise zadat stavbu firmě Rekomont. Ta určila smluvní pokutu ve výši 50 tis. korun.

S tím nesouhlasil člen komise a radní Michal Volf. „Postupujme podle selského rozumu. Stavba jídelny je atypická tím, že na ni město nemá dotace, platíme ji z rozpočtu a nejsme ničím vázáni. Když zadáme stavbu firmě MAO, ušetříme proti Rekomontu 900 tisíc korun,“ argumentoval Volf. Kladenská firma MAO nabídla pokutu za nesplnění termínu dokončení ve výši 750 tis. a na schůzi byl přítomen i její zástupce, který chtěl postup firmy ozřejmit. Zastupitelé mu ale neudělili slovo.

Hlasováním byl nakonec potvrzen návrh komise vybrat firmu Rekomont. Připočítáme-li k ceně díla ještě DPH a vybavení jídelny ve výši 10 miliónů Kč, vyšplhá se celková cena na částku minimálně 70 miliónů korun. Výstavba jídelny 1. ZŠ je tak největší investiční akcí města v tomto volebním období. Stavět by se mělo začít letos v červnu a více než tisícovka školáků z 1. a 2. ZŠ a rakovnického gymnázia by zde měla poprvé poobědvat 1. září 2009. Nová stavba vznikne v lokalitě před 1. ZŠ vedle finančního úřadu. Záměrem města je využít i stávají jídelnu, která by měla být přestavěna na novou knihovnu s infocentrem.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.