„Odklepli“ největší investiční akci volebního období

Jídelna za 83 miliónů

RAKOVNÍK. Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl ve středu poklepáním na základní kámen oficiálně zahájil výstavbu jídelny pro 1. základní školu. Největší investiční akci tohoto volebního období bude město splácet až do konce roku 2013.

Stávající školní jídelna již mnoho let nesplňuje hygienické požadavky a normy EU. Proto se zastupitelstvo rozhodlo už v roce 2003 pro výstavbu nového objektu na volném prostranství v Martinovského ulici v sousedství Finančního úřadu. Projektovou dokumentaci, která řeší i celkovou úpravu parteru včetně komunikací a zeleně, zhotovil za cca 1 milión korun ateliér A 1 z Českých Budějovic rakovnického rodáka Karla Zusky. Jako generální dodavatel stavebních prací byla vybrána pražská firma Rekomont. „Z rakovnických firem se hlásila pouze firma ISP, ale nesplnila všechny formální náležitosti, takže jsme ji z řízení museli vyloučit,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl, proč zakázku nezajišťuje nikdo z domácích dodavatelů. Rekomont se zavázal, že stavbu postaví za 58 miliónů 975 tisíc Kč, ale již na počátku stavby se vyskytly vícepráce vyvolané archeologickým průzkumem, které stavbu prodražily o 2 milióny Kč. Samotný archeologický průzkum, který město muselo podstoupit vzhledem k umístění stavby v historickém centru, stál 6 miliónů 350 tisíc Kč. Ani tím však výdaje za novou jídelnu nekončí. Kompletní vybavení kuchyně a jídelny pro 1. Základní školu v Rakovníku dodá městu firma Hospimed, vítěz otevřeného výběrového řízení za účasti čtyř subjektů, za 11,6 miliónů Kč.

Vzhledem k tomu, že se městu nepodařilo získat na výstavbu jídelny žádnou dotaci, bylo nutno přikročit k čerpání úvěru. Město si půjčí 40 miliónů Kč od ČSOB. Prostředky bude čerpat od března do prosince 2009 s tím, že splácet začne od ledna 2010. Měsíční splátka činí 834 tisíc Kč, poslední město zaplatí v prosinci 2013. Na úrocích vydá 3 milióny 669 tisíc Kč. Celkové náklady na jídelnu se tak vyšplhají až na 83,6 miliónu Kč.

„Zařízení s kapacitou 1000 jídel denně mělo sloužit pro potřeby 1. a 2. ZŠ a Gymnáziu Zikmunda Wintra již od začátku nového školního roku. Ale vzhledem k současnému nepříznivému počasí zřejmě dojde k posunutí termínu,“ odhaduje starosta. V rámci slavnostního zahájení stavby Zdeněk Nejdl poděkoval společnosti Procter and Gamble Rakona za poskytnutí finančního daru ve výši 2 milióny Kč.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.