Jeden mrtvý, dva těžce zranění

RAKOVNÍK. Osmnáctý týden roku je, zdá se, pro silniční provoz na Rakovnicku prokletý. Letos v tomto týdnu jeden člověk při dopravní nehodě zemřel, další dva utrpěli vážné zranění. Přesně před rokem byly výsledky ještě tragičtější – tři mrtví a jeden těžce zraněný. Od počátku roku zemřeli na silnicích našeho okresu už čtyři lidé.

Už pondělní odpoledne se do statistiky zapsalo černě. Pětapadesátiletý muž z Rakovnicka vezl ve směru od Lišan na Krupou za Škodou Favorit přívěsný vozík naložený dřevem. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky dostatečně nepřibrzdil a dostal smyk, který se pokusil vyrovnat. Tím však nechtěně rozkmital vozík tak, že se vytrhl ze závěsného zařízení. Samotný automobil se převrátil přes střechu a dopadl zpět na kola. Řidič nebyl připoután, a tak při automobilovém kotrmelci vypadl z vozu a zůstal ležet v pravém silničním příkopu. Při pádu utrpěl těžké zranění hlavy. „Jeho prvotní ošetření provedla posádka rakovnické záchranné služby, zraněný byl poté transportován vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ říká policejní mluvčí René Černý.

Do stejné nemocnice letěl policejní vrtulník jen o den později i s třiačtyřicetiletým mužem z Rakovnicka, který utrpěl vážné zranění při nehodě s nákladním vozidlem. Havárie se stala v úterý okolo 13.45 hodin. Muž jel ve Škodě 120 ze Zavidova na Všesulov. Při projíždění pravotočivé zatáčky vjel z neznámých příčin do protisměru, kde v tu chvíli jela Tatra 815. Po čelním střetu se Škoda odrazila do pravého silničního příkopu a řidič zůstal ve voze zaklíněn. „Utrpěl pohmoždění žeber a frakturu dolní končetiny,“ informuje Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranné služby. Z vozidla ho vystříhali hasiči. U řidiče Tatry byl alkohol vyloučen na místě, u zraněného byl nařízen odběr krve. „Policisté posléze zjistili, že zraněný muž není držitelem řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do 10. května 2011. Čeká ho tedy obvinění z trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ doplňuje policejní mluvčí.

Černý týden v neděli uzavřela smrtelná nehoda v nechvalně proslulé prudké zatáčce u Červeného mlýna. V 1.15 hodin jel třicetiletý Ukrajinec, který trvale žije v Rakovníku, v Renaultu Laguna směrem na Lišany. „Po projetí prudké pravotočivé zatáčky nezvládl z neznámých příčin řízení, dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici, kde čelně narazil do stromu. Vážným zraněním na místě podlehl,“ říká Ladislav Heller z dopravního inspektorátu. Nařízená pitva policistům potvrdí či vyvrátí, zda řidič řídil opilý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.