Jaká bude nová tělocvična?

RAKOVNÍK (ps). Rakovník obdrží ze státního rozpočtu částku 16 milionů na výstavbu další tělocvičny. Tentokrát pro potřeby 3. ZŠ. Město se má na investici podílet částkou minimálně 3,7 miliónu. Zatím však není rozhodnuto, jak velkou tělocvičnu vlastně postavit.

Na schůzce, kde vedení města zastupoval mimo jiné i radní Aleš Rouček, doporučoval ředitel školy Rudolf Chytrý vybudovat tělocvičnu o velikosti vnitřní hrací plochy 21 x 31 metrů. To by sice plně dostačovalo pro potřeby školní tělesné výchovy a sporty, jako jsou basketbal, volejbal či tenis, ale už ne pro pozemní hokej a futsal. Takové parametry totiž dosud nemá žádná z rakovnických sportovních hal a tělocvičen, a sportovní oddíly hrající oba sporty na tuto skutečnost již léta poukazují. "V pondělí se uskuteční schůzka s představiteli těchto sportů, a pak se rozhodneme," vysvětluje starosta města Zdeněk Nejdl. Studie z roku 1998, která byla k dispozici při schvalování dotace, počítá i s galerií pro zhruba dvě stovky lidí a s celkovou cenou do 20 milionů korun. Město nyní hledá projekční kancelář, která by připravila dokumentaci pro stavební povolení a pro výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. To by mělo být vyhlášeno během února.

V souvislosti s výstavbou nové tělocvičny se diskutuje také o rozšíření a prodloužení sportovní haly TJ TZ. Vedení zařízení přislíbilo, že na své náklady nechá zpracovat příslušnou studii. Společně s městem se pak pokusí o získání peněz z dotačních titulů na rekonstrukce sportovních areálů.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.