Investice bude zatím řídit starosta

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Jak jsme již na stránkách Raportu informovali, odešel k 31. říjnu vedoucí odboru investic, územního plánování a místního hospodářství Městského úřadu v Novém Strašecí Petr Kovář.

"Z tohoto důvodu proběhla schůzka vedení města se zbylými čtyřmi pracovníky odboru, na níž jsme si ujasnili jeho další fungování," uvedl starosta města Jakub Kleindienst s tím, že si prozatím vezme tento odbor na starost. "Shodli jsme se na tom, že by odbor investic měl mít na starosti v podstatě tři věci: investice města včetně navrhovaných řešení, správu majetku (městských budov a bytů) a územní plán. Měl by to být takový malý mozek úřadu, z něhož by mělo vycházet nasměrování města. Měla by se z něho táhnout imaginární červená nit přes všechna volební období a přes všechny starosty, kteří se tu v budoucnu vystřídají."

Podle starosty Kleindiensta by měli mít všichni vedoucí organizací a složek města v rozpočtu určitý balík peněz na provozní záležitosti, s nímž by mohli disponovat. v dikci odboru investic, ÚP a MH by pak byly všechny ostatní akce většího rázu. "Ukazuje se, že plánovat větší akce je nezbytné. Nedá se plánovat ekonomicky, ovšem hospodářské plánování musí existovat," řekl starosta. Na schůzce padly návrhy, které lokality města by se měly v budoucnu zastavět a čím, průhlednější musí být péče o objekty v majetku města. "Každá budova bude mít na odboru založené své desky, kde budou plány, zaznamenané nutné opravy atd. Aby byl přehled, co se kde a kdy dělalo. Aby po takovýchto informacích nemuseli naši následovníci pátrat jako detektivové," dodal novostrašecký starosta.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.