Inkubátor pro podnikatele

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo dotaci na projekt podnikatelského inkubátoru v průmyslové zóně Nové Strašecí - Severozápad. Záměrem je vybudovat na základě studie s podporou fondů Evropské unie objekty a logistické infrastruktury pro podporu a start podnikatelů. Pokud bude akce realizována, bude Nové Strašecí po severní Moravě druhým místem v České republice, kde takováto instituce bude zřízena.

"Cílem projektu je podpořit start nových podnikatelských aktivit. O tom, kdo bude do inkubátoru přijat, rozhodne komise složená se zástupců ministerstva nebo kraje. Také my bychom v ní chtěli mít svého člena," uvedl starosta Jakub Kleindienst.

Podnikatelské inkubátory jsou sice u nás novinkou, na Západě jsou však běžné. Zejména v Japonsku, Izraeli, SRN a Velké Británii jsou hojně využívány. "V inkubátoru mohou podnikat pouze začínající firmy. Není podstatné, jsou-li výrobní. Záleží na nápadu, kvalitě projektu a kreativnosti podnikatelského záměru. Z evropských fondů by ročně mělo přitéct do inkubátoru kolem 100 miliónů korun. Z nich budou firmám zde působícím hrazeny po dobu až pěti let provozní a mzdové náklady do výše 50 procent, což jim umožní slušný rozjezd.

Profitovat z toho bude i město Nové Strašecí, neboť kromě pozemku mu bude patřit i samotný objekt inkubátoru. Starosta Kleindienst také kalkuluje s novými pracovními místy, která zde budou vytvořena. Během tohoto týdne město vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele projektu stavby.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.