Hrozí městu pokutou

RAKOVNÍK (ps). o tom, že na popud ombudsmana provedla Krajská hygienická stanice měření hluku v okolí hřiště Na Střelnici, jsme již psali. Novou informací je, že na základě měření KHS zahájila s městem řízení o uložení pokuty.

"KHS nám dala možnost se k věci vyjádřit do 6. ledna. My se zahájením řízení nesouhlasíme hlavně z toho důvodu, že je hřiště Na Střelnici veřejným prostranstvím. a podle nařízení vlády č. 502 nelze hluk pocházející z činnosti osob posuzovat na veřejných prostranstvích. Město také není provozovatelem hřiště, ale jeho vlastníkem," vysvětluje tajemníce úřadu Eliška Holková. "Navíc nás mrzí, že nás KHS k měření nepřizvala, takže můžeme mít k naměřeným hodnotám řadu pochybností," dodal Luděk Štíbr.

Připomínáme, že ve věci ještě stále probíhá soudní spor. Poté, co se město odvolalo proti rozsudku okresního soudu, jenž městu uložil zdržet se hluku z provozu skateboardů nad míru obvyklou místním poměrům, je věc nyní řešena krajským soudem.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.