Hřiště napospas vandalům

RAKOVNÍK. Hřiště na Střelnici, které město Rakovník rekonstruovalo v roce 2000 částkou 1,8 miliónu korun, se v současné době nachází ve velmi žalostném stavu. Město si tak trochu koleduje o malér ze strany ministerstva školství, které akci podpořilo dotací ve výši 1,2 milionu korun.

Samotná asfaltová plocha se skrývá pod vrstvou odpadků. Na kráse areálu nepřidá ani poválené pletivo a poničené koše na basketbal. Ovšem v nejhorším stavu se nachází domek původně určený pro odkládání materiálu popřípadě pro stanoviště správce. Jedny ze tří dveří se podařilo vypáčit, takže uvnitř objektu vznikla jakási samozvaná klubovna. Ne zemi sedací souprava z přepravek, odpadky a rozbité větrací okénko. Zářivka a vypínač již byly demontovány, ukrást by se daly už jen zbývající dvě zástrčky na 220 voltů. Zcela zdevastována je i venkovní skříňka s elektroměrem a jističi. Zbylé funkční dveře posloužily jako plátna neznámým výtvarníkům. Jednou jako deska pro zhotovení terče k šipkám, podruhé pro obscénní vývěsku jakéhosi MUDr. Šťuldy. Bohatě zdobeno je i veškeré zdivo. Ovšem úplným vrcholem jsou okapové žlaby, které byly umístěny až na střechu objektu. v tomto případě lze jen litovat, že objekt nezdobí cedulka "Vybudováno za příslušného starosty" včetně vynaložené částky. Ukazuje se, že dávat peníze do majetku, který nemá svého správce, má stejný efekt, jako by byly hozeny oknem.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.