Holubi se přemnožili

RAKOVNÍK. V Rakovníku se přemnožili holubi. Největší ohniska výskytu jsou v areálu nemocnice, okresního soudu, pivovaru, Rakony, ZZN, u Vysoké a Pražské brány, u 1. ZŠ a v okolí Tylova divadla a Městské knihovny. Rada města proto hledá firmu, která by v Rakovníku zajistila odchyt.

„Z monitoringu, který se uskutečnil od září do listopadu, vyplývá, že holubi jsou rozmístěni takřka po celém městě, na některých místech je však výskyt masivnější. Holubi znečišťují fasády domů a přilehlé chodníky, hnízdí v okapech a plní je trusem, nelze otevírat okna kvůli jejich vlétání do objektů a velkým nebezpečím je také zvířený prach z trusu, který roznáší bakterie, alergeny a hmyz,“ uvedl tiskový mluvčí města Jan Polák.

Řešením je odchyt holubů do speciálních kovových klecí, kam jsou práci vábeni zrním. Odchycení holubi se pak odevzdají veterináři k likvidaci. Předpokládané náklady se pohybují od 18 do 30 tis Kč na měsíc za jednu klec. Město už řeší také případnou spolupráci s dotčenými subjekty. Příslib na částečnou úhradu odchytového zařízení na své střeše dala nemocnice i společnost Rakona, která každoročně hradí odchyt holubů ze svých peněz. Firma Radek Pitra, která prováděla pro Město Rakovník na území města monitoring a která už spolupracovala v hubení holubů s nemocnicí i s Rakonou, obdržela předběžný souhlas s umístěním odchytových klecí také od pivovaru a společnosti ZZN.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.