Hlína provětrá strážníky

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Ve čtvrtek 15. července absolvovali strážníci Městské policie v Novém Strašecí průpravu se střelbě. "Dříve si strážníci vystřelili cvičně tak pět nábojů za rok. a to je velmi málo na to, že chodí po městě se zbraní a můžou nastat situace, kdy ji budou muset použít. a tak jsme se rozhodli, že tento nedostatek napravíme," uvedl novostrašecký starosta Jakub Kleindienst.

Cvičení proběhlo na policejní střelnici v Senomatech a strážníci absolvovali střelbu 2 krát 5 ran s přebíjením, ostřelování cíle z chůze ze vzdáleností od 5 do 20 metrů, střelbu z krytu s přebíjením, střelbu po běhu 75 m na čas, terčovou střelbu a průpravná cvičení, jako je tasení, manipulace se zbraní atd. "Příště bychom se chtěli zaměřit na kondiční průpravu, která je u příslušníků městské policie také nezbytná. Připravit její náplň dostal za úkol místostarosta Dr. Hlína, který má v tomto směru bohaté zkušenosti," nastínil starosta Kleindienst další zkvalitňování přípravy strážníků. Ti se v průběhu tohoto měsíce objeví v ulicích města ve fungl nových slušivých a pohodlných uniformách. "Pořídili jsme je za 80 tisíc korun a myslím, že si je už strážníci zasloužili. Mnozí chodili ve značně opotřebovaných kalhotách, ve vlastních botách a v jednom modelu, ať byla zima nebo léto," řekl starosta a dodal, že město ještě na podzim dokoupí strážníkům k uniformám zimní doplňky.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.