Hledaný se oběsil

RAKOVNÍK. Pátrání po čtyřiapadesátiletém Ladislavu Kocourkovi z Roztok už bylo uzavřeno. Při páteční akci za účasti vrtulníku s termovizí sice policisté muže nenašli, den poté však jeho tělo objevili houbaři. Hledaný se oběsil na stromě v blízkosti chatové oblasti u Velké Bukové.

Ladislav Kocourek odešel z domova koncem května vybaven velkým množstvím léků a lahví alkoholu. Manželce oznámil, že chce skoncovat se životem. Od té doby se po něm slehla zem. „Při páteční pátrací akci s vrtulníkem už jsme předpokládali, že hledáme tělo. Poznatky při vyšetřování nasvědčovaly spíše sebevraždě. Na výzvy o pomoc při pátrání nikdo nereagoval, poslední informace o jeho výskytu byly z prostoru Višňové, proto jsme páteční pátrání soustředili také tam,“ přibližuje tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.

V pátek vrtulník od 4.30 do 6 hodin prohledal svah naproti Roztokám až po Višňovou, celé koryto Rakovnického potoka od Rakovníka do Křivoklátu a jeho blízké okolí a také celé koryto Berounky od Roztok až po její soutok s Vltavou. Tělo hledaného však bylo nakonec objeveno v místech vzdálených od řeky.

„V sobotu odpoledne ho v chatové oblasti u Velké Bukové objevili houbaři. Tělo už bylo ve značném stupni rozkladu. Abychom si byli totožností naprosto jisti, byla nařízena soudní pitva. Zřejmě také dojde na test DNA,“ uzavírá René Černý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.