Hejtman na kole, lodí i koňmo

RAKOVNICKO. Na kole, lodí a na koni bude letos putovat středočeský hejtman Petr Bendl po obcích Rakovnicka.

„Program je rozdělen do dvou dnů, na úterý 26. srpna a středu 27. srpna,“ uvedl mluvčí kraje Martin Kupka. První den pojede hejtman spolu se svým doprovodem na kolech a popluje v kanoích po Berounce. Start „cyklotrasy“ je v 8.30 hod. v Lubné. Odtud bude Petr Bendl pokračovat na Příčinu (příjezd v 9.15), dále do Hvozda (10.00), Panošího Újezdu (10.45), Hřebečník (11.30) a Týřovic, kde se ve 12 hodin setká se starosty obcí.

V 15 hodin přesednou „cykloturisté“ pod Týřovicemi do kanoí a vydají se po řece Berounce k roztockému jezu. V každém případě ale v 19 hodin už budou v Roztokách, kde nedaleko restaurace U Jezzu začíná Hejtmanský folkový večer. Zahrají a zazpívají Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem, Pavel Žalman Lohonka a Jaroslav Samson Lenk. Je možné, že se se svojí kytarou přidá i Petr Bendl, který nedávno vydal CD s vlastními písničkami.

O den později vyrazí hejtman po dalších obcích na koni. Putování začne v 8.30 besedou se starosty v Novém Domě. Odtud jezdci vyrazí v 10 hodin do Pustovět (příjezd 11.15), potom na Velkou Bukovou (13.00), do Městečka (15.00) a jízdu ukončí na hradě Křivoklátě (16.00). Jak lze usuzovat z mezičasů, bude hejtman besedovat s občany i cestou při svých zastávkách k odpočinku. „Všechny uvedené časy jsou orientační. V závislosti na počasí může dojít i ke zdržení,“ dodal Martin Kupka.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.