Hamiro do majetku města

NOVÉ STRAŠECÍ. Kdysi prestižní novostrašecký podnik Hamiro (nebo také Středočeské dřevařské závody) přechází do majetku města Nové Strašecí. Rozhodli o tom zastupitelé na svém 10. zasedání ve čtvrtek 4. března.

Novostrašecký starosta Jakub Kleindienst informoval přítomné zastupitele o možnosti města zakoupit objekt tzv. spodní Hamiro o rozloze cca 32 000 m2 od společnosti Cronsvale Portofolio, a. s. "Původní cenu 5 miliónů korun se nám podařilo po proběhlých jednáních nejprve snížit na 3,6 miliónu a potom ještě o 50 tisíc korun. Považuji to skoro za zázrak. Platit budeme ve třech splátkách," uvedl pro Raport Jakub Kleindienst a dodal, že zdrojem financování této koupě mají být finanční prostředky získané prodejem zahrádek a nemovitostí z majetku města. "Jsem rád, že město Nové Strašecí spodní Hamiro získá. Když pominu fakt, že budeme mít pod kontrolou, co se tam děje (starosta nejspíš narážel na případ vloni zadrženého gangu zlodějů aut, který si v Hamiru zřídil dílnu na rozebírání odcizených vozů - pozn. autora), bude vlastnictví areálu přínosné i ekonomicky. Spočítali jsme si, že když se nám podaří Hamiro účelně pronajmout, může měsíčně přitéct do městské pokladny až 100 tisíc korun," vypočítal starosta Kleindienst. Netajil se však tím, že hlavním důvodem koupě je skutečnost, že podle územního plánu vede přes značnou část areálu Hamira od Fortny do Konopasu zelený biokoridor.

V diskusi zastupitelé požádali, aby se koupě promítla do změny rozpočtu na rok 2004. Poté ji schválili a uložili starostovi města připravit kupní smlouvu a poté ji podepsat.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.