Hada bosou nohou

RAKOVNÍK. Při projednávání směny pozemků mezi městem Rakovník a Lubomírem Lippertem obvinil zastupitel Miloslav Kubínek (KSČM) některé své kolegy z podjatosti vůči dotyčnému občanovi.

Lubomír Lippert nabídl městu směnu části pozemků o celkové výměře 1000 m2, na kterých leží zčásti městské komunikace v lokalitě u Penny marketu a k letišti. Výměnou požaduje pozemek o ploše 1000 m2 Nad sv. trojicí, který lze využít i jako stavební parcelu. Městská rada předložila návrh zastupitelstvu s tím, že schválení nedoporučuje.

"Vnímám tady vysoký stupeň podjatosti. Několik jednotlivců nemůže zapomenout na kauzu s oplocením parkoviště na Váze, a to se negativně projevuje při jakémkoliv dalším jednání s panem Lippertem," uvedl Kubínek. Navrhl proto vznik pracovní skupiny, která by s Lippertem napříště jednala. Chládek přirovnal přístup města k občanu Lippertovi k dráždění hada bosou nohou. Připomněl, že Lubomír Lippert vlastní významnou část pozemků, které bude město potřebovat pro výstavbu obchvatu. Z dosavadních jednání je zřejmé, že pozemky zásadně neprodává, takže jediná možná cesta je směna. Navíc v minulosti již jednou s městem pozemky kvůli obchvatu směnil, pak se ale změnila trasa obchvatu a pozemky tak nebyly využity k avizovanému účelu. To by podle Chládka mohlo komplikovat pozici města, pokud by chtělo pozemky vyvlastnit. Směna pozemků nakonec schválena nebyla. Zastupitelstvo vzalo nabídku na vědomí a vytvořilo pracovní skupinu ve složení Volf, Chládek a Filip, která byla pověřena dalším jednáním.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.