Gril vážně popálil dítě

RAKOVNICKO. Dva záchranářské vrtulníky zasahovaly v jediný den na Rakovnicku. V neděli 20. července transportovaly do nemocnice těžce popáleného sedmiletého chlapce a jednatřicetiletého cyklistu, který se při závodu srazil s automobilem.

Jednatřicetiletý cyklista z okresu Nový Jičín, který se v neděli účastnil cyklistického závodu, v zápalu boje zapomněl, že se závod koná za plného provozu. Na silnici vedoucí ze Sýkořice do Nižbora proto dal všechny své síly do rychlosti, která ho bohužel v levotočivé zatáčce vyšvihla do protisměru. V tu chvíli proti němu vyjel čtyřiatřicetiletý Kladeňák s Fordem Focus. Jízdní kolo narazilo do předního nárazníku a cyklista se po nárazu do čelního skla a levého sloupku svezl po kapotě a blatníku na zem. Utrpěl těžké zranění. Vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem ho transportoval do nemocnice v Praze-Motole.

Velmi vážné bylo i zranění sedmiletého chlapce. K němu byl vrtulník povolán kolem půl páté odpoledne. „Neštěstí se stalo na zahradě rodinného domu v Krupé při podpalování zahradního grilu. V průběhu manipulace s látkou, která měla podpořit hoření grilu, došlo k zážehu s větším rozptylem plamenů. Plameny zasáhly chlapce, který stál v bezprostřední blízkosti grilu,“ popisuje nehodu René Černý, tiskový mluvčí rakovnické policie. Dítěti se vzňalo oblečení, a přestože se jeho dvacetiletý příbuzný, který gril podpaloval, snažil ho okamžitě uhasit, utrpělo vážné popáleniny na čtyřiceti procentech těla. Dvacetiletý mladík se při záchraně chlapce popálil na rukou. „Dítě transportoval vrtulník Letecké služby Policie ČR do popáleninového centra nemocnice Praha – Vinohrady. V tuto chvíli už je mimo ohrožení života. Jeho příbuzného ošetřila rakovnická záchranná služba a byl poté propuštěn do domácího léčení,“ přibližuje mluvčí. Policisté případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Podpalovací látka musí být podrobena odborné expertíze.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.