Falešný „erpérák“

JESENICE (ps). Ve středu 20. září řádil v Jesenici podvodník, který se vydával za pracovníka Středočeské energetické společnosti. Ke své oběti se vnutil pod záminkou vyplacení přeplatku za elektřinu, ve skutečnosti však způsobil dotyčnému značnou finanční újmu.

Na důvěřivost starších občanů se zřejmě spoléhal pachatel, který řádil 20. září na Jesenicku. Pro svůj čin si vybral čtyřiaosmdesátiletého občana Jesenice, kterému přišel oznámit a údajně i vyplatit přeplatek za elektřinu. "Dotyčnému řekl, že mu nese 2 800 Kč. Bohužel však jakoby neměl drobné, a potřeboval rozměnit pěti tisícikorunovou bankovku. Když se důchodce vrátil z nitra domku s obálkou, ve které měl 37 tisíc korun, obálku mu vytrhl a s kořistí utekl," popsal smutný případ náměstek okresního policejního ředitele Ladislav Renza. Pachatel by měl být ve věku kolem třiceti let, výšku postavy poškozený odhadl na 180 cm.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.