Ředitel NsP vyšetřován kvůli pojistným událostem na přístrojích

Dvojnásobný podvod za milión?

RAKOVNÍK. Jak jsme již informovali, v polovině února tohoto roku bylo řediteli rakovnické nemocnice s poliklinikou Ing. Michalu Stehlíkovi sděleno obvinění z trestného činu podvodu. v druhé polovině března bylo obvinění rozšířeno o další skutek. Pokud by se uvedená podezření prokázala, hrozil by obviněnému trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

"Zaměstnanec nemocnice se provinil tím, že v měsíci srpnu 2003 uplatnil plnění pojistné události u Pojišťovny České spořitelny. Tehdy uvedl, že došlo živelnou událostí k poškození lékařských přístrojů, ač věděl, že porucha na přístrojích nebyla způsobena živelnou událostí a nevznikla ani v době, kterou uvedl. Pojišťovna České spořitelny tak vyplatila pojistné plnění ve výši 609 695 Kč," uvedl nám k případu tiskový mluvčí policie René Černý.

Další skutek měl být spáchán v srpnu 2004. "Tehdy zaměstnanec uplatnil plnění pojistné události u pojišťovny Kooperativa. Tentokrát uvedl, že došlo živelnou událostí k poškození dalších lékařských přístrojů, ač věděl, že k poruše došlo jejich opotřebením. Kooperativa vyplatila na základě plnění pojistné události částku 314 tisíc korun," doplnil Černý.

K situaci se pro Raport vyjádřil i Michal Stehlík. "Od policie jsem obvinění převzal, ale ještě jsem nebyl u výslechu, takže nevím, co policie zjistila. Nemám pocit, že bych se dopustil nějakého podvodu nebo nečestného jednání. Nemocnice byla tehdy pojištěna u Pojišťovny České spořitelny, došlo k poškození rentgenu a následně i dalšího zařízení na oddělení chirurgie. Protože jsme měli tato zařízení řádně pojištěná, nahlásili jsme pojistnou událost a pojišťovna nám pojistku uhradila. Ke zmíněné události jsem měl zpracované podklady, kterým jsem neměl důvod nevěřit. Proto jsem hlášení o pojistné události podepsal. Zcela vylučuji, že by v tom byl záměr vylákat neoprávněně z pojišťovny peníze," tvrdí Stehlík.

Na otázku, jak si vysvětluje, že policie zpochybnila poškození po úderu blesku, dodal:

"Když došlo k jejich poškození, zkoumala příčinu odborná servisní firma. Ta nám oznámila, že zařízení bylo poničeno buď vlivem úderu blesku nebo náhlým přepětím v elektrické síti. Přepětí však revizní technik, který shledal elektrické rozvody v nemocnici v naprostém pořádku, vyloučil. a tak nám jako příčina poškození rentgenu zůstal úder blesku a tuto příčinu jsme také nahlásili pojišťovně. Chci podotknout, že k události, z níž jsem obviněn, došlo před třemi roky, a bylo by zajímavé zjistit, proč byla na světlo boží vytažena až dnes, po takové době a co tím lidé, kteří na ni upozornili, sledují. a také to, proč na ni neupozornili v době, kdy byla aktuální," ptá se ředitel NsP.

Pavel Sklenička, Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.