Dvě třetiny "švindlují"

RAKOVNÍK. V současné době vjíždí denně na Husovo náměstí kolem dvou tisíc aut, jejichž řidiči zaplatí za parkování kolem 16 tisíc korun. Ve snaze regulovat tento počet zahájilo město sérii kontrol. První výsledky přinesly šokující zjištění. Dvě třetiny řidičů, kteří jsou od poplatků osvobozeni, nastavená pravidla nedodržují.

Dvě kontroly užívání čipových karet pro bezplatný vjezd město provedlo 23. a 25. dubna. Z 60 prověřovaných řidičů jen 23 disponovalo kartou oprávněně. V 38 % případů zjistila kontrola vážné nedostatky. "Čipové karty pro volný vjezd na náměstí vydává úřad obyvatelům náměstí, majitelům či uživatelům provozoven s tím, že jsou vázány vždy ke konkrétnímu vozidlu. Ti, kdo nemají parkovací místa v objektu, by měli platit 2000 Kč za možnost parkování. Při kontrole se ale zjistilo, že držitelé karet stanovená pravidla nedodržují a karty užívají i na více vozidel. Navíc zdaleka ne všichni mají zaplaceno," popisuje starosta. "Našli jsme dokonce i hříšníka, který nahlásil ztrátu karty, aby získal náhradní, a nyní používá i tu ztracenou," doplňuje Nejdl. Úřad prohřešky hodlá řešit napoprvé domluvou. Pokud by se nekázeň opakovala, může čipové karty zablokovat. K vlastní změně systému se zatím město nechystá. "Systém analyzujeme a budeme pokračovat v důsledné kontrole. Setkali jsme se i s názorem, že by se měla zdražit první půlhodina zavedením poplatku 10 Kč za první čtvrthodinu a dalších 10 Kč za druhou. Tím by se počet parkujících aut mohl snížit. Ale je to věc širší diskuse," doplňuje místostarosta Luděk Štíbr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.