Dům zapálil žhář

NOVÉ STRAŠECÍ (peg). Podle výsledku vyšetřování zapálil ve středu v noci dům v Havlíčkově ulici v Novém Strašecí žhář. Požár byl založen v půdním prostoru. „Na požár upozornil novostrašecké policisty anonym. Hlídka vyjela oznámení prověřit ve čtvrt na dvě v noci. Na místě zjistila, že dům skutečně hoří. Z půdního prostoru vycházel dým. Cestou operačního střediska tedy policisté vyžádali výjezd hasičů,“ říká mluvčí rakovnické policie René Černý.

Policisté kvůli hrozbě, že se uvnitř nacházejí lidé, ještě před příjezdem hasičů vnikli do domu. Zjistili však, že je dům neobydlený a opuštěný. Uvnitř žádný člověk nebyl. „K požáru byly vyslány profesionální jednotky ze Stochova a Rakovníka a také dobrovolní hasiči z Nového Strašecí. Při likvidaci požáru museli použít dýchací techniku a bylo nutné rozebrat kus střechy objektu. Díky rychlému zpozorování požáru způsobil škodu za pouhých 20 tisíc korun. Půl miliónu se podařilo uchránit,“ přibližuje Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů.

Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu úmyslné zapálení. „Při prohlídce půdy bylo zjištěno, že neznámý pachatel polil dva nosné prvky konstrukce krovu hořlavinou a zapálil ji,“ přibližuje René Černý. U jednoho z trámů ležel kanystr s nápisem benzinový čistič. Majitelem domu je firma z Kladna. Policie případ šetří jako trestný čin poškozování cizí věci.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.