Drogy našel na záchodě

RAKOVNÍK. Už pátý případ opakovaného požívání drog ve Věznici v Oráčově řeší od začátku roku Okresní soud v Rakovníku. Ve čtvrtek 21. května uložil půlroční trest odnětí svobody Romanu Rakašovi ze Sokolova.

Rakaš má v trestním rejstříku osm záznamů. Krádeže, ublížení na zdraví a naposledy loupež. Státní zástupce ho obvinil za konzumaci drog, které se dopustil ve výkonu trestu letos 16. března. Tím se dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí. Přítomnost amfetaminu a metan amfetaminu v těle potvrdila namátková kontrola moči a její rozbor v ústavu soudního lékařství. Obžalovaný se k jednání přiznal a uvedl, že si vzal drogu kvůli tíživé životní situaci, neboť za ním do věznice přestala jezdit rodina. „Po droze jsem se zklidnil, zapomněl jsem na problémy,“ uvedl před soudem, kde stál se stejným problémem podruhé. Okresní soud ho za obdobný čin odsoudil už 22. března 2007, ale krajský soud rozsudek okresního zrušil a doporučil věc řešit jako kázeňský prohřešek s tím, že trestným činem se konzumace drog stává až při opakovaní takového jednání. A k tomu došlo letos zmiňovaného 16. března.

Zajímavý údaj Rakaš uvedl na otázku, kde drogu získal. „Našel jsem ji na záchodě, ale vůbec nevím, kde se tam vzala,“ řekl bez uzardění, jako by se jednalo o obvyklé „naleziště“. Odsouzený měl opustit vězení 21. prosince. Kvůli drogám teď stráví za mřížemi o půl roku déle. A to ještě soudce Marcel Lehečka uložil trest v dolní čtvrtině trestní sazby. Od letošního roku lze totiž za opakovanou konzumaci drog ve vězení „vyfasovat“ až dva roky nepodmíněně. I tak se ale obžalovaný proti výši trestu odvolal.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.