Dopadli vařiče pervitinu

RAKOVNÍK. Šest mužů ve věku od 26 do 46 let trestně stíhají rakovničtí kriminalisté. Muži byli obviněni z výroby a distribuce drog. Jména některých z této šestice se objevila v případu výroby drog, na němž kriminalisté pracovali v roce 2003 a 2004. Soud s nimi však dosud neproběhl, proto vařili pervitin vesele dál.

"Jedná se o případ výroby a distribuce drog, který je obsáhlejší, než bývá na Rakovnicku zvykem. Obvinění probíhalo od 21. června. Usnesení o zahájení trestního stíhání si však první den převzali jen dva stíhaní. u zbylých čtyř se podařilo oznámení doručit až postupně do konce července," přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý.

V případě dvou mužů bylo předání jednodušší z důvodu, že momentálně sedí ve věznici a odpykávají si trest za další trestnou činnost. Čtyři ze stíhaných jsou z Rakovníka, zbylí dva z vesnice v jeho blízkosti. Věk mužů je 26, 33, 37, 35, 34 a 46 let. Nejenže většinou jsou sami uživateli drog, ale v drogové závislosti se často utápí i jejich manželky či přítelkyně.

Tři z nich jsou v souvislosti s výrobou a distribucí drog kriminalistům známí již několik let. Rakovnická skupina kriminální policie a vyšetřování od listopadu 2003 do června 2004 pracovala na stejném případu, v němž již tehdy jejich jména figurovala. Případ se dosud nedostal k soudu.

„V současnosti probíhají výslechy svědků, shromažďují se důkazy a prověřují místa, kde mělo k výrobě pervitinu docházet. Varna byla ukryta nejen na různých místech Rakovnicka, ale i za hranicemi našeho okresu. Na Lounsku či Plzeňsku,“ říká René Černý.

Kriminalisté monitorovali jednání skupiny dva roky. Tedy tak dlouho, dokud nebyl shromážděn dostatek důkazů, jenž by šestici mohly dostat před soud. Při monitorování byly využity i odposlechy. Na výrobce pervitinu bylo napojeno kolem stovky uživatelů, které musí policisté postupně vyslechnout. Distributoři drogy prodávali v rakovnických barech, hernách, diskotékách a rockových klubech. Uživateli jsou většinou mladí lidé ve věku od 20 do 25 let. Ceny za pervitin se různily. v podstatě záleželo na tom, zda byl odběratel známý nebo jen anonymní zákazník.

"Šestice je vedena jako organizovaná skupina. Nikdo z nich není vůdce party. Kromě dvou mužů, kteří jsou ve výkonu trestu, jsou všichni vyšetřováni na svobodě," uzavírá policejní mluvčí.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.