Do výběru zasahuje dozor

RAKOVNÍK (ps). Tělocvičnu pro 3. ZŠ nakreslí projekční kancelář Onex za zhruba 200 tisíc korun. Městská rada již také vypsala výběrové řízení na dodavatele stavebních prací, a to formou výzvy více zájemcům. Nad výběrovým řízením má garanci firma Sigos Kladno. Ta za zhruba 40 tisíc korun koordinuje možnosti investora s projektantem a dohlíží na to, aby se město vyvarovalo problémů, jaké má dodnes s tělocvičnou u 1. ZŠ.

"Firma se na odboru výstavby seznámila s registrem místních firem a doporučila pro tuto zakázku oslovit pět subjektů. Z toho pouze jednu místní firmu, a to ISP Rakovník. Dále byli osloveni Čermák a Hrachovec Praha, Envicon Hradec Králové, Geosan Group Holešovice a BF Stavitelství Čelákovice. Sigos doporučil i způsob hodnocení nabídek. Cena bude rozhodující z 30 %, z 25 % se bude brát v potaz hospodářská stabilita firem podle obratu a hospodářského výsledku za rok 2002-3, z 20 % certifikace, z 15 % výhodnost smlouvy a z 10 % záruka," vysvětluje nová kritéria pro výběr zhotovitele starosta Zdeněk Nejdl. Na dotaz týdeníku Raport, proč nebyla oslovena největší rakovnická stavební firma Salk, starosta uvedl, že se vedení města prostě rozhodlo oslovit tentokrát jiné firmy. O vítězi výběrového řízení rozhodne komise ve složení Nejdl, Štíbr, Volf, Cír a ředitel školy Rudolf Chytrý.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.