Devět nových sanitek

PRAHA (bed). Klíče od devíti nových sanitních vozů značky VW T5 Multivan 4x4 v celkové hodnotě 19,3 miliónu korun převzali ve středu 7. května středočeští záchranáři z rukou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla na náměstí Starosty Pavla v Kladně.

Sanity byly uhrazeny z Fondu reprodukce a investičního majetku Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje, který je ze 70?% tvořený příspěvky kraje. „Rozvoj záchranné zdravotnické služby je jednou z našich priorit. Její kvalita je dnes zcela souměřitelná se zeměmi na západ od nás. Snažíme se, aby první a často nejdůležitější článek řetězu moderní zdravotní péče byl co nejlepší a také nejrychlejší,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

Podle vyjádření ředitele středočeské záchranné služby Roberta Zelenáka nové sanitky získají výjezdová stanoviště v Rakovníku, Berouně, Brandýse nad Labem, Jesenici, Kolíně, Rudné, Sedlčanech a Voticích. „Nové sanity nahradí starší ojeté vozy,“ upřesnil Zelenák a doplnil, že díky krajské podpoře se podařilo od roku 2003 pořídit 51 nových sanitních vozů. V současné době má Územní středisko záchranné služby k dispozici více než 80 sanitních vozů pro 52 posádek a zajišťuje přednemocniční péči téměř pro celý Středočeský kraj.

V roce 2007 financoval Středočeský kraj provoz záchranné služby částkou 340,5 miliónu Kč, lékařskou službu první pomoci částkou 43 miliónů Kč. V rozpočtu Středočeského kraje na letošní rok se počítá s příspěvkem na provoz záchranné služby ve výši 347 450 000?Kč, na lékařskou službu první pomoci 43,5 miliónu Kč. Ve Fondu investic a oprav je pro Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje vyčleněna na letošní rok částka 15 miliónů korun.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.