Dětská pohotovost zrušena

RAKOVNÍK (bed). Ředitel Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje Kladno MUDr. Robert Zelenák a ředitel NsP Rakovník Ing. Michal Stehlík našemu listu oznámili, že počínaje 1. lednem 2004 byla zrušena dětská pohotovostní služba v Rakovníku, která byla dosud zajišťována obvodními dětskými lékaři a fungovala o sobotách a nedělích od 13 do 18 hodin v budově dětského oddělení NsP Rakovník.

"Ke zrušení došlo z koncepčních a finančních důvodů. Od uvedeného data bude péče o akutní případy u dětí zajišťována lékaři a sestrami dětského lůžkového oddělení NsP Rakovník. Službu během víkendu koná pouze jeden lékař dětského oddělení, který má na starosti pacienty dětského oddělení, příjmy, propuštění, péči o novorozence, včetně akutních stavů na porodním sále. Proto nelze vyloučit, že rodiče s dětmi budou muset po určitou dobu na ošetření čekat, pokud bude mít lékař neodkladnou práci," uvedl MUDr. Robert Zelenák.

V případě, že rodiče nebudou chtít vyčkat, mohou podle MUDr. Zelenáka navštívit smíšenou pohotovost v Rakovníku, nebo dětskou pohotovost v Kladně. "Žádáme proto veřejnost, aby využívala služeb dětského oddělení k ošetření pouze akutních případů, a to nejlépe v době již dříve zavedené, t. j. v sobotu a v neděli od 13 do 18 hodin, a maximum péče vyhledávala u obvodních dětských lékařů od pondělí do pátku," dodal ředitel rakovnické nemocnice Michal Stehlík.

Prohlášení Sdružení praktických lékařů ke zprávě MUDr. Zelenáka a Ing. Stehlíka

Lékaři, kteří vykonávají LSPP pro dospělé v Rakovníku, s lítostí konstatují, že došlo z úst obou ředitelů k desinformaci veřejnosti. V okrese Rakovník neexistuje žádná smíšená LSPP. Na adrese, kterou uvádějí, existuje LSPP pro dospělé, na jejímž zajišťování se nepodílí žádný praktický lékař pro děti, tedy lékař, který má odbornou způsobilost děti ošetřovat. Dále s lítostí konstatujeme, že o zrušení LSPP pro děti a možnosti suplování této ve výjimečných případech na LSPP pro dospělé nebyl personál zajišťující LSPP pro dospělé informován. Oba ředitelé tak vystavují lékaře a sestry, kteří jsou ochotni se na zajišťování LSPP pro dospělé podílet, konfliktním situacím, neboť až do dnešního dne jsme byli instruováni tak, že děti nemáme ošetřovat.

Za SPL Rakovník a personál zajišťující LSPP pro dospělé

MUDr. Eva Kasalická

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.