Dětí jako trpaslíků

RAKOVNÍK. Šťastného čísla sedm se dočkala ve středu 3. září rakovnická porodnice. V tento den zde proběhlo právě tolik porodů. I když to není úplný rekord, přesto je číslo hodné zaznamenání. „Nejde o to, kolik porodů je, ale jaké jsou,“ odpověděl na otázku, zda to byl pro porodníky fofr, doktor Jozef Hajči. Toho dne spatřilo poprvé světlo světa pět kluků a dvě holčičky, tři z dětí přišly na svět císařským řezem. Zajímavostí je, že se rodilo od rána do večera. První byl na světě syn Lucie Titlbachové Zdeněk vážící tři kila osmdesát. „Když jsem přijela, nikdo jiný tam nebyl, ale než jsem odrodila, byly připravené další dvě rodičky,“ vypráví první z maminek.

Po osmé hodině přivedla na svět syna Ondřeje Ludmila Svobodová, v jedenáct dopoledne se narodila Simona Svatková, ve 12.10 pak Tomáš Daniel. „Je nejmenší z mých dětí, přesto byl porod nejhorší,“ říká maminka Ivana.

Gabriela Kolářová si na svou Lucku musela počkat, přenášela plných jedenáct dnů. „Byla jsem tam 24 hodin. Čekání je nejhorší na psychiku. Zazvonil zvonek, šla další, když někdo rodil, odcházela jsem do sprchy. Obdivovala jsem doktora Hajčiho, bylo to pro něho náročné, myslím, že se docela zapotil. Když svolal tým na mě, najednou začala rodit paní vedle, takže mě zase chvíli nechali. Narodil se asi čtyřkilový kluk a hned po mně zase další porod,“ vypráví dnes již s úsměvem Gabriela.

V 17.10 porodila Martina Průšová syna Jakuba vážícího 4,35?kg. „Byl tam trochu fofr, ale doktor Hajči to zvládl perfektně a byl úplně skvělý. Celou dobu byl se mnou u porodu partner a to mi moc pomohlo,“ říká spokojená maminka a dodává: „Pocit štěstí, když člověk vidí a slyší svoje dítě, je nenahraditelný a hned se zapomíná na to, co bylo před pár minutami.“ V sedm hodin večer se narodil Péťa Kroupa. „Ten den se to povedlo, ale hlavní je, že jsou všechny děti zdravé,“ uzavírá jeho maminka.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.